Čokoláda

Autor: Ján Kapusta | 4.9.2007 o 6:18 | Karma článku: 5,06 | Prečítané:  1787x

Tento film sa mi páčil už keď som ho videl prvýkrát. Dnes išiel znova a pripomenul mi to. Nie celkom obyčajný romantický film s Johnym Deppom a Carrie-Anne Moss vo vedlajšej úlohe.

Nie som veľký obdivovateľ romantických filmov, ale o to ani nejde. Čokoláda je okrem romantického filmu aj trochu oslavou slobodného myslenia a liberalizmu. Severný vietor privedie mladú Vianne Rocher so svojou dcérkou do malého mestečka a naruší "tranquille", starý poriadok, ktorý tam vládne.

Ľudia tu poznajú správne odpovede na svoje otázky. Vianne, ktorá sa neplánuje prispôsobiť tradíciám a starému kostolnému poriadku, priveje do mestečka vôňu čokolády, nový život a nezodpovedané otázky.

Na tomto blogu sú diskusie o liberalizme a konzervativizme (tom kresťanskom) dosť živé a vášnivé. Niektorí si na tom aj zvyšujú čítanosť, .. ako môj bratranec David . Teda nie že by mu nejak veľmi záležalo na čítanosti, ale rád experimentuje.

Som rád, že poznám viac pohľadov na svet. Momentálne mám viac otázok ako odpovedí a mám z toho dobrý pocit. Je zaujímavé diskutovať s ľuďmi, ktorí vyrastali v rôznom prostredí a pozerajú sa na svet, náboženstvo, vzťahy a život rôznymi pohľadmi. Je škoda, že niektorí sa uspokoja s odpoveďami, ktoré raz dostali a nehľadajú ďalej....

 

Myslím, že konzervativizmus a staré názory na svet a vzťahy vôbec nemusí byť zlý. Každý má svoju filozofiu ktorá mu nejak funguje. Problém začína vtedy, keď niekto potrebuje o svojej pravde presviedčať svojích známych prípadne aj všetkých ostatných.Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kočner a Rusko do väzby nepôjdu, rozhodol súd

Špecializovaný trestný súd v sobotu viac ako osem hodín rozhodoval tom, či budú Kočner a Rusko stíhaní vo väzbe.


Už ste čítali?