Čo je to 4D svet? alebo Kde existuje Boh?

Autor: Ján Kapusta | 27.4.2005 o 16:00 | Karma článku: 7,11 | Prečítané:  2654x

Táto otázka ma už zamestnáva dlšie. Existuje 4D teda štvor-dimenzionálny svet? Alebo tento v ktorom žijeme .. teda obyčajný trojrozmerný je konečný a žiadny iný neexistuje? Skúsim to rozobrať podrobnejšie.

Na začiatok si skúste predstaviť dvojrozmerný svet. Napríklad obrovsku plochu (tabuľu, metrový kus papiera alebo niečo iné = priestor ktorého báza má len dva vetory - pre matematikov .... )

Na tejto ploche,volajme ju tabuľa majme body, ktoré povedzme že žijú, teda môžu sa pohybovať. A samozrejme je nám jasné, že sa môžu pohybovať len po tej tabuli, teda v podstate dvoma smermi. Myslia si že nič iné ako ich skvelá tabuľa neexistuje a tešia sa z toho. Niektorí bývajú v obdĺžnikoch, niektorí v štvorcoch, a tí bohatší majú domy rônych tvarov - kosoštvorce, kruhy a rôzne iné útvary. A ako si na tejto ploche žíju my ich môžeme krásne sledovať. Stačí sa na tú tabuľu pozrieť a vidíme ich všetkých ako na dlani. Pozeráme sa na nich zvrchu, z toho tretieho rozmeru, ktorý oni nie sú schopní vnímať. Aj keď sa bod skryje do svojho domu, kde ho iné body nevidia, pred nami sa neskryje.

O čo mi ide? Ak chcete, čítajte ďalej má to zaujímavý koniec.

 

Trojrozmerný svet poznáme, to je ten náš. Starý známy.

Čo ak existuje 4 rozmer? Ktorý mi nemôžeme vnímať. Ten sa už predstavuje ťažšie, pretože náš mozog celé tie roky pracuje v trojrozmernom. Ale ja to skúsim. Ak existujú v tom 4 rozmernom svete nejaké bytosti, majú nás ako na dlani. Vidia nás všetkých naraz. Aj keď vojdem dnu do domu, tak ma vidia zo 4 rozmeru...

Kdesi v nadpise som spomínal Boha. Niektorí v neho veríme, niektorí nie. Ja osobne verím že svet vytvorila nejaká inteligentná bytosť (volajme ju teraz G. nechcem používať slovo Boh, lebo je to konvenčné a určite si pod tým každý predstaví niečo, čo s týmto článkom veľa nemá). Ak by teda G. tvoril(a) náš vesmír zo 4rozmerného priestoru .. čo znie realnejšie ako by to mal tvoriť z 3D, tak sa dá povedať že vidí všetko naraz a môže sa kdekoľvek dostať bez toho aby narušil okolité body. Príde tam jednoducho z toho 4.rozmeru. Môže čokolvek meniť a presúvať sa kamkoľvek bez toho aby sme ho(ju) videli.

 

A ak je to možné, tak potom s tým súvsí všetko.

Neviem či som to vysvetloval dosť jasne, .. ak by ste mali nejaké otázky tak sa kľudne opýtajte, Diskusia je otvorená.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kočner a Rusko do väzby nepôjdu, rozhodol súd

Špecializovaný trestný súd v sobotu viac ako osem hodín rozhodoval tom, či budú Kočner a Rusko stíhaní vo väzbe.


Už ste čítali?